REENKARNE OLSA…

Bir prenses mi

Sevilen romanın kahramanı mı

Eski aşığını kovalayan tutkulu aşık mı

İntikam delisi mi

Hayata sıfır çekmiş bi bebek mi

Her bilgiyi fırsata çeviren tüccar mı

Acaba ne olmak isterdim, isterdin, isterdik…

Birileri ölürken, birileri doğar ve hayat bu döngü içerisinde devam eder. Reenkarnasyona göre aynı ruh farklı bedenlerde ölüp yeniden doğarak veya aynı beden ve ruh zamanlar arası farklılıkla yeniden kullanılarak bu döngü kendi içinde de devam eder. Bu bir inanış biçimidir merak edenler derinlemesine araştırabilir bu yazının içeriği bunun kurgusu üzerine olacaktır, doğruluğu veya yanlışlığı / varlığı veya yokluğu yazı kapsamında değildir ?

Uzun zamandır pek çok Manga ve Webtoon serileri ile eğlenceli, romantik ya da dramatik tarzda pek çok kurguyu takip ettik bir çoğunda da Acaba? diyerek bunu hayal ettik.

Yeniden doğsak neleri deneyimlerdik? Belki hepimiz için sayısız seçenek mevcut… Bizi terkeden sevgilimizin, o daha bizi terketmeden, kıçına tekmeyi basmayı birçoğumuz isterdik, aynı zamana dönebilecek olsak kafayı kullanıp zengin olmak, ya da hiç sevmediğimiz halde zoraki itildiğimiz seçimlerden vazgeçip sevdiğimiz bir tanesiyle yeniden başlamak, başkasının icadını o daha bulmadan piyasaya sürüp dahi olduğumuz hissini tatmak, önceden bildiğimiz tüm anlarda akıllıca hamleler yapabilmek, herkesin sevdiği başrol olmak ya da herşeye sahip bir prenses/prens olmak isterdik, çoook güçlü bir babanın ve bizi çoook seven bir annenin çocuğu olmak… Kim bilir daha neler neler isterdik…

Eğer REENKARNE olabilirsek bence bir kez değil bir kaç kez baştan başlayabilmeliyiz, sıkılıp seçenek değistirebilmeliyiz, bu gözün üstüne bu kaş olmadı deyip farklı bir beden seçebilmeliyiz, klasik romantizmi aksiyona çevirebilmeliyiz, istediğimiz kişinin aklını çelip onu kendimize aşık edebilmeli ve tüm bunları masumiyet perdesi ile örtebilmeliyiz, hepimiz güzel- hepimiz yakışıklı – hepimiz fit olabilmeliyiz…

Ya da şöyle mi demeliyim?

Madem REENKARNE olduk, bu kez ÖZGÜR bu kez HUZURLU bu kez MUTLU bu kez BİZ olabilmeliyiz…

Sanırım inancım bir yana ben olacaksa böyle olsun isterdim, peki soruyorum inancın bir yana sen yeniden varolacaksan nasıl olsun istersin?

–PASSENGER–

error: Alert: Bu site korumalı!