Karakterleri Aptal Olmayan Romantik Anime Önerileri

~Merhaba~
Ben Cansu nam-ı diğer adımsa Lucy. Pied Piper’ın anime bloğunun yazarıyım ve animelere aşık bir insanım.

Bugünkü anime bloğumuzun konusu karakterleri aptal olmayan romantik animeler. Eğer bir animeciyseniz bilirsiniz ki neredeyse hiç özellikle kadın karakterleri aptal olmayan -fazla feminist değilim ama nedense hep kadınları aptal yapıyorlar(bak gene sinirlendim)- anime bulamazsınız. “Aptal karakterlerden gına geldi be!” diyorsanız doğru yerdesiniz. Ben bir ara her yere aptal olmayan karakterli romantik animeler önerir misiniz yazıyordum ama hiç kimse cevap veremiyordu ve verememeleri çok normal. Çünkü neredeyse hiç yok…

Ama Pied Piper’ın bir bloggerı olarak animeciler için önemli olan bu konuyu ayağınıza getirdim^^

Kısaca bu blog sayesinde animeciler bayram edecek.

Lafı çok uzatma dediğinizi duyar gibiyim. Kötü yanım uzatmak istese de benim gibi meraklı animecileri kırmayacağım ve hemen karakterleri aptal olmayan romantik anime önerilerimize geçeceğim. (Belli bir sıralama yapmadım.)

Elfen Lied

Konusu: İnsan evriminin bir sonraki basamağı olarak kabul edilen Diclonius’ların en ayırt edici özellikleri başlarındaki iki boynuzdur. Diclonius’ların sırtlarında görünmez eller vardır ve tehlikeli oldukları için laboratuarda tutuluyorlardır. Bir gün bir kaza olur ve bir Diclonius bir çok insanı katlederek laboratuardan kaçmayı başarır. Tam  özgürlüğe kavuşacağı sırada başından vurulur ve denize düşer. Denize düşüp sürüklenen Dicloniusu iki kuzen kurtarır. Diclonius hafıza kaybı yaşamaktadır ve tek diyebildiği şey “Nyuu”dur.

*Kan-vahşet içerir ve romantizm sonlardadır.

Kamisama Hajimemashita

Konusu: Babası kumar borçları yüzünden evden kaçan ve buna bağlı olarak da evden atılan Nanami durumunu düşünürken, köpeklerden korkan tuhaf bir adam olan Mikage ile tanışır. Nanami, Mikage’yi köpekten kurtardıktan sonra nedenini bilmez ama hikayesini ona anlatır. Nanami’nin durumuna üzülen Mikage gidebileceği bir yer olmadığı için ona kendi evini teklif eder. Küçük bir kroki çizerek yolu gösterir. Nanami oraya vardığında yıkık dökük bir tapınakla karşılaşır. Mikage’nin onu kandırdığını düşünerek geri dönmeye karar verir ancak içeriden birisinin “Mikage” diye seslendiğini duyar. Korkuyla telaşlanan Nanami tapınağın içine düşer ve orada kendisini öldürmeye kalkışan Tomoe ile tanışır. Peki bu Tomoe kimdir ve nasıl birisidir? Nanami neden tapınağa yönlendirilmiş, en önemlisi de fark etmeden kim olmuştur?

Akagami No Shirayuki-hime

Konusu: Shirayuki nadir, elma gibi kırmızı saçlara sahip bir şifacı kızdır. Bir gün ülkenin budala prensi Prens Raji nadir saçları yüzünden onu metresi yapmak ister. Shirayuki ise bunu istemez ve komşu ülkeye kaçar. Ormanda Zen adında genç bir adamla karşılaşır. Zen, Shirsyuki’ye gönderilem zehirli bir elma tarafından zehirlenir. Zen’e ne olacak? Shirayuki panzehiri bulabilecek mi? Zen kim?

Soredemo Sekai Wa Utsukushii

Konusu: Yağmur Düklüğü’nün yağmur çağırma yeteneğine sahip dört prensesinden en küçüğü olan Nike istememesine rağmen zorla Güneş Kralı Livius’un yanına evlendirilmek için gönderilir. Nike, krallığa vardığında, dünyayı üç yılda fethetmiş kralın bir çocuk olduğunu keşfeder. Ama o çocuğun gözleri bir çocukmuş gibi bakmıyordur. Ayrıca önemsiz sebeplerle Nike’nin yağmur çağırmasını istemektedir.

Toradora

Konusu:

Konusu: Lise ikinci sınıfa başlayan Ryuuji Takasu sevimli ve sıradan bir çocuk olmasına rağmen, belalı biriymiş gibi görünen bir yüzü olduğu için çevresindekiler ondan kaçınmaktadır.

Ryuuji okulun ilk günü en yakın arkadaşı Yuusuke Kitamura ve uzun süredir hoşlandığı kız Minori Kushieda ile aynı sınıfta olduğunu görünce çok sevinir. Ancak beklenmedik bir anda okulun en tehlikeli ve risk seviyesi yüksek yaratığı; denen ve aynı sınıfta olduklarını kısa süre sonra öğreneceği Taiga Aisakaya çarpar. Ufak yapılı ama oldukça vahşi bir kız olan Taiga da kendisi gibi arkadaşları, hatta ailesi tarafından bile dışlanan biridir. Başta kavgayla başlayan ilişkileri, toplumdan dışlanmanın ortak derdiyle zamanla dostluğa ve sevgiye dönüşecektir. *Bunlar biraz saflar ama aptal değiller.

Kaguya-sama:Love is war

Konusu: Ülkedeki en yüksek notlara sahip olduğu için dahi ilan edilen Miyuki Shirogane, prestijli Shuchiin Akademisi’ne öğrenci konseyi başkanı olarak seçilir, böylece güzel ve varlıklı başkan yardımcısı Kaguya Shinomiya ile birlikte çalışmaya başlar. İkisinin romantik bir ilişkisi olmamasına rağmen, öğrenciler tarafından mükemmel bir çift olarak kabul görürler.nAncak, gerçek şu ki birlikte geçirdikleri zaman sonrasında, birbirlerinden etkilenirler ve ikisinin de duyguları gelişir. Maalesef iki taraf da itiraf etmeye gönüllü değildir, çünkü bunu bir zayıflık belirtisi olarak görmektedirler. Miyuki ve Kaguya elit öğrenciler olmaktan gurur duyduklarından dolayı, karşı tarafa itiraf ettirmek için ne gerekiyorsa yapmaya kara verirler. Günlük tuhaflıkları sayesinde aşk savaşı başlıyor! *Bunların sorunu fazla zeki olmaları:)

Your Name

Konusu: Mitsuha, kırsal kesimde, dağların etrafını sardığı bir kentte yaşamaktadır. Belediye başkanı olan babası genellikte evde bulunmadığından evinde daha çok ilkokul öğrencisi kız kardeşi ve büyük annesiyle kalan Mitsuha her ne kadar dürüst bir kişiliğe sahip olsa da ailesinin Shinto tapınağına ait geleneklerden ve babasının seçim kampanyasında yer almasından hiç hoşlanmamaktadır. Kırsal kesimde yaşadığı için içten içe üzülmekte ve Tokyo’daki harikulade şehir hayatını arzulamaktadır. Taki ise Tokyo’nun merkezinde yaşayan liseli bir gençtir. Arkadaşlarıyla zaman geçirmekten hoşlanan ve bir İtalyan restoranında yarı zamanlı çalışan Taki, mimariye ve güzel sanatlara ilgi duymaktadır. Günlerden bir gün rüyasında daha önce hiç gitmediği dağlar arasına kurulmuş bir şehirde yaşayan genç bir kız olduğunu görür. Mitsuha ise erkek olduğu bir rüya görecektir. Rüyalarının arkasındaki sır nedir? *Beyniniz yansa da çok güzel bir film:)

Evet ilk anime bloğumuzun sonuna geldik. Bir sonraki blog için takipte kalın ve sitemizdeki serilere bakmayı unutmayın:)

error: Alert: Bu site korumalı!